Maszyna do cięcia styropianu MDS 32/107

10204

Nowy produkt

MDS 32/107 to kolejny, solidny model wycinarki przeznaczonej do cięcia styropianu i styroduru, którego jesteśmy producentem. Model MDS 32/107 wyróżnia niezawodność, prostota obsługi i funkcjonalność w każdych warunkach. Urządzenie do cięcia styropianu MDS 32/107 podczas pracy realnie eliminuje powstawanie przy tradycyjnej obróbce fruwających styropianowych kulek.

Więcej szczegółów

1 270,00 zł brutto

 • Ta wersja maszyny do cięcia styropianu wyposażona została w możliwość przełożenia drutu do cięcia w pionie. W szybki i prosty sposób dzięki tej funkcji można wycinać z płyty styropianu różne kształty: „elki”, kółka, kwadraty, wpusty pod krokwie itp. Wycinarka świetnie nadaje się również do wycinania elementów sztukaterii takich jak: listwy, bonie, zworniki itp.

  Konstrukcja naszej maszyny do styropianu pozwala na precyzyjne cięcie materiału. Wykorzystanie tej maszyny umożliwia ścinanie płyty z klina (np. na dachy, tarasy itp.) do 8 cm różnicy na długości płyty ( np. z jednej strony 8 cm, a z drugiej 16 cm grubości). Istnieje możliwość ustawienia różnych kątów cięcia, zarówno w pionie jak i w poziomie, w zakresie od 0-90 stopni. Maksymalna grubość ciętego materiału to 32 cm, a długość 107 cm.

  Blat roboczy tej maszyny do cięcia styropianu wykonany jest z wodoodpornej sklejki pokrytej trzema warstwami emalii. Skala na blacie roboczym oraz podziałka prowadnicy ramy ruchomej wykonana jest w technice sitodruku natomiast pozostałe skale, podziałki i napisy ostrzegawcze są w formie zalaminowanych, odpornych na ścieranie nalepek. Wszystkie metalowe elementy urządzenia wykonane są ze stali kwasoodpornej i aluminium, dzięki czemu odporne są na działanie czynników atmosferycznych.

  Pod blatem wycinarki zamocowany jest zaczep umożliwiający powieszenie maszyny na rusztowaniu oraz nogi, dzięki którym można postawić ją w pionie. Maszyna wyposażona jest w śruby zaciskowe prowadnicy umożliwiające blokadę ruchomego ramienia na żądanej wysokości, w zakresie między 0 a 32 cm, ta funkcja pozwala na ścinanie płyt z grubości, np. z 12 cm płyty dociąć płyty o grubości np. 5cm i 7 cm.

  Maszyna do cięcia styropianu MDS 32/107 zasilana jest transformatorem 30V/ 160W produkowanym specjalnie do naszych urządzeń. Transformator posiada zabezpieczenie termiczne, a dzięki temu, że zalany jest żywicą dają pewność niezawodnego działania we wszystkich warunkach atmosferycznych. Włącznik chwilowy zabezpiecza drut tnący przed szybkim przepaleniem i zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy. Również w tym modelu zasilanie umieściliśmy pod blatem roboczym, co pozwoliło na zmniejszenie wielkości urządzenia i znacznie ułatwia pracę, transport oraz magazynowanie maszyny.

  Maszyna objęta jest 2 letnią gwarancją. Zapewniamy serwis od drzwi do drzwi w maksymalnym czasie do 10 dni roboczych. Do urządzenia dołączamy zapasowy drut oporowy.

 • Model MDS 32/107
  Zasilanie 230V
  Napięcie robocze 30V
  Moc urządzenia 160W
  Grubość cięcia 32 cm
  Wymiary (dł/szer/wys) 127/52/20 cm po złożeniu
  Waga 13 kg