Maszyna do cięcia styropianu MDS 32/140

10205

Nowy produkt

MDS 32/140 to solidne i najbardziej zaawansowane urządzenie do cięcia styropianu. Podobnie jak poprzednie maszyny także ten model cechuje niezawodność, prostota obsługi i funkcjonalność, w każdych warunkach. Również w tym przypadku tej maszyny do cięcia styropianu i styroduru został praktycznie do zera wyeliminowany odpad powstały podczas obróbki materiału.  

Więcej szczegółów

1 340,00 zł brutto

 • Maszyna do cięcia styropianu MDS 32/140 wyposażona jest w śruby zaciskowe prowadnicy umożliwiające blokadę ruchomego ramienia na żądanej wysokości, w zakresie między 0 a 32 cm, ta funkcja pozwala na ścinanie płyt z grubości, np. z 12 cm płyty dociąć płyty o grubości np. 5cm i 7 cm.

  Konstrukcja urządzenia pozwala na precyzyjne cięcie obrabianego styropianu/styroduru. Dzięki tej maszynie do styropianu możliwe jest ścinanie płyty z klina (np. na dachy, tarasy itp.) do 10 cm różnicy na długości płyty ( np. z jednej strony 10 cm, a z drugiej 20 cm grubości). Maksymalna grubość ciętego materiału to 32 cm, a długość 140 cm. Istnieje możliwość ustawienia różnych kątów cięcia, zarówno w pionie jak i w poziomie, w zakresie od 0-90 stopni.

  Ta wersja maszyny do cięcia styropianu i styroduru także wyposażona została w możliwość przełożenia drutu do cięcia w pionie. W szybki i prosty sposób, dzięki tej funkcji można wycinać z płyty styropianu różne kształty: „elki”, kółka, kwadraty, wpusty pod krokwie itp. Świetnie nadaje się również do wycinania elementów sztukaterii takich jak: listwy, bonie, zworniki itp.

  Blat roboczy wykonany jest z wodoodpornej sklejki pokrytej trzema warstwami emalii. Pod blatem zamocowany jest zaczep umożliwiający powieszenie maszyny na rusztowaniu oraz nogi, dzięki którym można postawić ją w pionie. Skala na blacie roboczym oraz podziałka prowadnicy ramy ruchomej wykonana jest w technice sitodruku natomiast pozostałe skale, podziałki i napisy ostrzegawcze są w formie zalaminowanych, odpornych na ścieranie nalepek. Wszystkie metalowe elementy urządzenia wykonane są ze stali kwasoodpornej i aluminium dzięki czemu odporne są na działanie czynników atmosferycznych.

  Model MDS 32/140 zasilany jest transformatorem 36V/160W produkowanym specjalnie do naszych urządzeń. Urządzenie posiada włącznik chwilowy, który zabezpiecza drut tnący przed szybkim przepaleniem i zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy. Zamontowany pod blatem transformator posiada zabezpieczenie termiczne, a dzięki temu, że zalany jest żywicą dają pewność niezawodnego działania we wszystkich warunkach atmosferycznych.

  Maszyna objęta jest 2 letnią gwarancją. Zapewniamy serwis od drzwi do drzwi w maksymalnym czasie do 10 dni roboczych. Do urządzenia dołączamy zapasowy drut oporowy.

 • Model MDS 32/140
  Zasilanie 230V
  Napięcie robocze 36V
  Moc urządzenia 160W
  Grubość cięcia 32 cm
  Wymiary (dł/szer/wys) 160/52/20 cm po złożeniu
  Waga 14 kg