Maszyna do cięcia styropianu MDS 52/115

10206

Nowy produkt

W prezentowanym modelu MDS 52/115, dzięki zwiększonej grubości cięcia, aż do 52 cm, można bez problemów wycinać z płyty styropianu " elki" ( jak na zdjęciu), listwy, bonie, szpalety okienne itp.

Więcej szczegółów

1 320,00 zł brutto

 • Maksymalna grubość cięcia: 52 cm, a długość do 115 cm.

  Możliwość indywidualnego zamówienia innych grubości i długości cięcia.

  Konstrukcja urządzenia umożliwia precyzyjne cięcie styropianu i styroduru w trzech płaszczyznach.

  Możliwość ustawienia różnych kątów cięcia zarówno w pionie jak i w poziomie.

  Konstrukcja naszej maszyny do styropianu MDS 52/115 pozwala na precyzyjne cięcie materiału. Wykorzystanie tej maszyny umożliwia ścinanie płyty z klina (np. na dachy, tarasy itp.) do 8 cm różnicy na długości płyty (np. z jednej strony 8 cm, a z drugiej 16 cm grubości). Istnieje możliwość ustawienia różnych kątów cięcia, zarówno w pionie jak i w poziomie, w zakresie od 0-90 stopni. Maksymalna grubość ciętego materiału to 52 cm, a długość 115 cm

  Blat roboczy maszyny MDS 52/115 wykonany jest z wodoodpornej sklejki pokrytej trzema warstwami emalii. Skala na blacie roboczym oraz podziałka prowadnicy ramy ruchomej wykonana jest w technice sitodruku natomiast pozostałe skale, podziałki i napisy ostrzegawcze są w formie zalaminowanych, odpornych na ścieranie nalepek.

  Wszystkie metalowe elementy urządzenia MDS 52/115 wykonane są ze stali kwasoodpornej i aluminium, dzięki czemu odporne są na działanie czynników atmosferycznych.

  Pod blatem wycinarki MDS 52/115 zamocowany jest zaczep umożliwiający powieszenie maszyny na rusztowaniu oraz nogi, dzięki którym można postawić ją w pionie.

  Maszyna do cięcia styropianu MDS 52/115 zasilana jest transformatorem 30V /160W produkowanym specjalnie do naszych urządzeń. Transformator posiada zabezpieczenie termiczne, a dzięki temu, że zalany jest żywicą dają pewność niezawodnego działania we wszystkich warunkach atmosferycznych. Włącznik chwilowy zabezpiecza drut tnący przed szybkim przepaleniem i zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy. Również, w tym modelu zasilanie umieściliśmy pod blatem roboczym, co pozwoliło na zmniejszenie wielkości urządzenia i znacznie ułatwia pracę, transport oraz magazynowanie maszyny.

  Maszyna MDS 52/115 wyposażona jest w śruby zaciskowe prowadnicy umożliwiające blokadę ruchomego ramienia na żądanej wysokości, w zakresie między 0 a 52 cm, ta funkcja pozwala na ścinanie płyt z grubości, np. z płyty o grubości 40 cm dociąć dwie płyty o grubości 20 cm.

 • Model MDS 52/115
  Zasilanie 230V
  Napięcie robocze 30V
  Moc urządzenia 160W
  Grubość cięcia 52 cm
  Wymiary (dł/szer/wys) 136/72/20 cm po złożeniu
  Waga 16 kg